Sudeikiuose vyko Pulkininko Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės jaunųjų šaulių sportinė-pažintinė stovykla „Ežeras 2018“. Sudeikių daugiafunkciniame centre liepos 9–21 dienomis įsikūrė daugiau nei 30-imt 14–18 metų jaunųjų šaulių iš visos Lietuvos ir patyrė neišdildomų įspūdžių po vandeniu. „Kai Klaipėdos šauliai pernai pasiūlė rengti narų stovyklą – truputį abejojome. Ar tikrai pasiteisins? Stovykla specifinė, bus tinkama ne kiekvienam, reikia būti nepriekaištingos sveikatos, neturėti baimės nerti… Tačiau, kai visos stovyklos metu matėme laimingus veidus ir jaunuoliai nesustodami pasakojo įspūdžius apie tai, ką matė, kuo skiriasi dienos ir nakties nėrimas, kaip reikia nugalėti save – kvėpuoti po vandeniu – supratome, kad tai gera patirtis ir gali būti prasminga ateityje. Šiais metais vyko dvi stovyklos – pirmoje pamainoje dalyvavo pernai metų narai. Jie prisiminė ir gilino savo žinias, antroje pamainoje – naujokai ir mokėsi nėrimo pradmenų. Iš švytinčių veidų suprantame – tokia stovykla reikalinga, todėl ir šiemet ją organizavome”, – apie stovyklos reikšmę ir joje tvyravusias jaunųjų šaulių nuotaikas pasakojo Pulkininko Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikinienė.
Stovyklos metu dalyviai klausė stovyklos komendanto V. Krisikaičio paskaitos apie nardymo istoriją pasaulyje ir Lietuvoje, išklausė instruktažą apie saugų elgesį prie vandens, susipažino su nardymo saugumo reikalavimais, nardymo ekipuote. Prieš atliekant praktinius pratimus, dalyviai turėjo išlaikyti nardymo teorijos egzaminą, kurio rezultatai buvo aptarti su instruktoriais, išanalizuotos padarytos klaidos, kad jų nepasitaikytų praktinių užsiėmimų metu. Stovykloje svarbiausia saugumas, todėl didelis dėmesys skirtas ir pagalbos suteikimo nukentėjusiam narui mokymams.
Išklausę teoriją ir išlaikę egzaminus, jaunieji šauliai turėjo išmokti tvarkyti nardymo įrangą ir ekipuotę, pildyti balionus. Tinkamas ekipuotės surinkimas, jos patikrinimas, šuolis į vandenį iš valties, orientavimasis su kompasu po vandeniu, nėrimas į tolį ir į 5 bei 20 metrų gylį – tokias užduotis turėjo atlikti jaunieji šauliai šioje stovykloje. Tikru iššūkiu tapo naktinio nardymo užsiėmimai, tačiau pirmą kartą sportinio nardymo stovykloje dalyvavęs jaunasis šaulys Faustas Budreika teigė, kad šioje stovykloje įgavo kitokios, labai didelės patirties, suvokė, kas yra nardymas: „Pasirodo, tai daug sudėtingesnė veikla, nei galvojau, tačiau planuoju nusipirkti įrangą ir toliau pats gerinti savo nardymo įgūdžius.“
Šia stovykla skatinama jaunimą aktyviai leisti laisvalaikį, ugdyti jų fizinį pasirengimą, skatinti tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, formuoti komandinius įgūdžius.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę