Pirmadienį Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus pasirašė bendradarbiavimo sutartį su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Šia sutartimi numatoma glaudžiai bendradarbiauti valdant visuomenės sveikatai ir saugumui pavojingas situacijas bei rengiantis šių situacijų valdymui.
Sveikatos apsaugos ministras teigia, kad šauliai jau pademonstravo, kad yra labai svarbūs pagalbininkai iškilus tam tikroms netikėtoms kritinėms situacijoms kaip koronaviruso pandemija. „Tai yra organizacija, kuri turi aiškią struktūrą ir gali greitai mobilizuoti pilietiškus ir organizuotus žmones, tą parodė budėjimai oro uostuose, mobiliuose patikros punktuose, patruliuojant su policijos pareigūnais. Tad tikimasi, kad dabar šauliai, turintys praktinės patirties tokiose situacijose, bus rimta pagalba ir paspirtis“,- sako A. Veryga.
„Ši organizacija yra sukurta tam, kad išnaudoti Lietuvos piliečių pilietines iniciatyvas. Anksčiau buvo didesnis fokusas ruošiantis kovai prieš karines ar hibridines grėsmes, bet šių dienų realijos ir iššūkiai diktuoja, kad Lietuvos šaulių sąjunga turi žiūrėti daug plačiau ir užtikrinti pasirengimą kovoti su kitomis grėsmėmis, pavyzdžiui, pandemijomis“,- teigia Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. A. Dapkus. Jis džiaugiasi, kad organizacija gali padėti tokioms oficialioms struktūroms policijos ir pasienio pareigūnams ar sveikatos apsaugą prižiūrinčioms institucijoms ir taip prisidėti prie nacionalinio saugumo stiprinimo.
Už suteiktą pagalbą valstybei sunkiu metu ir pasiruošimą esant reikalui vėl mobilizuoti šaulius svarbioms veikloms, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasirašyta sutartimi įsipareigojo šauliams organizuoti pirmosios medicininės pagalbos bei kitokios pagalbos mokymus, tokiu būdu Lietuvoje didinant žmonių, galinčių suteikti neatidėliotiną pagalbą žmogui, skaičių.
Nuotr. aut. Karolina Savickytė
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę