Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kartu su vidaus reikalų statutinių įstaigų vadovais susitiko su Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vadu pulkininku leitenantu Linu Idzeliu ir aptarė glaudesnio bendradarbiavimo galimybes artimiausioje ateityje.

Susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas bendradarbiavimo su Lietuvos šaulių sąjunga civilinės saugos srityje stiprinimui. Šaulių vaidmuo ypatingai svarbus ekstremaliųjų ir krizinių situacijų valdymo metu, vykdant galimą gyventojų evakuaciją, dingusiųjų paieškas, gelbėjimo darbus, teikiant humanitarinę pagalbą. 

„Lietuvos Šaulių sąjunga – patikimas valstybės parneris, ištiesęs pagalbos ranką pandemijos, vėliau – neteisėtos migracijos krizės metu. Ne kartą įsitikinome, kiek daug galime nuveikti dirbdami koordinuotai su viena stipriausių nevyriausybinių organizacijų šalyje. Dabar yra tas metas, kai turime rasti naujų galimybių ir efektyvių būdų siekiant sustiprinti mūsų bendradarbiavimą ruošiantis galimoms krizėms, ekstremaliosioms situacijoms, karinėms ar hibridinėms grėsmėms“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Su Šaulių sąjungos atstovais sutarta intensyviau bendradarbiauti vykdant gyventojų švietimą civilinės saugos srityje ir stiprinant žmonių pasirengimą, kaip įgyti praktinių įgūdžių siekiant apsaugoti save ir savo artimuosius.

Susitikimo metu aptartas Šaulių sąjungos narių dalyvavimas evakuacijos ir kitose civilinės saugos pratybose, užtikrinant viešąjį saugumą hibridinių grėsmių akivaizdoje.

Balandžio pabaigoje numatomos artimiausios bendros pratybos („Šventaragis“), kurias rengs Lietuvos Policija. Šauliai jose vykdys komendanto valandos užtikrinimo funkcijas bei atliks statistų vaidmenį.

Susitikime taip pat svarstyti VRM tarnybų paramos Lietuvos šaulių sąjungai kausimai, suteikiant reikalingą infrastruktūrą, ginklų sandėliavimo paslaugas ir kt.

Lietuvos šaulių sąjunga su vidaus reikalų sistemos statutinėmis įtaigomis (Policijos departamentu, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, Viešojo saugumo tarnyba) bendradarbiauja ne vienerius metus, susitarimai nuolat atnaujinami.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę