Visą savaitę, liepos 16-22 dienomis, VSAT Pasieniečių mokykloje vyko vaikų vasaros stovykla „Lietuvos gynėjas“, kurioje dalyvavo apie 100 jaunuolių: Jaunojo pasieniečio būrelių nariai, Lietuvos šaulių sąjungos jaunieji šauliai, jaunieji policijos rėmėjai, jaunieji Ugniagesių sąjungos nariai, Viešojo saugumo tarnybos globojami jaunuoliai.
Stovyklautojams buvo pristatyta pasieniečio profesija, Vilniaus pasienio rinktinės kinologų darbo su tarnybiniais šunimis ypatumai. Jaunuoliai daugiau sužinojo apie vykdomą valstybės sienų apsaugą, o apsilankę Pasieniečių muziejuje apie šios profesijos istoriją ir valstybės sienų apsaugos raidą.
Stovyklos dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir su karišku rėžimu, drausme, dalyvauti įvairiose mokymuose, išmokti rikiuotės komandų, šaudyti tire, susipažinti su ginklais. Stovyklautojams teko įveikti karinį-taktinį žygį Rūdninkų poligone.
Jaunuoliai galėjo pabendrauti ne tik su pasieniečiais, bet ir kitų profesijų atstovais. Stovyklos metu savo veiklas pristatė Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro padalinio darbuotojai, ugniagesiai gelbėtojai, Lietuvos kariuomenės atstovai bei Lietuvos šaulių sąjungos nariai.
Šiandien pasibaigusią pirmąją stovyklos pamainą kitą savaitę keis nauja pamaina ir į VSAT Pasieniečių mokyklą vėl sugūžės apie 100 Lietuvos jaunuolių iš visos Lietuvos.
Nuotr. iš VSAT Pasieniečių mokyklos archyvo

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę