Baltic Guards 2015 Lietuva13 Tarptautinėje sukarintoje jaunimo stovykloje ,,Baltic Guard 2016“, kuri vyksta generolo S. Žukausko poligone Pabradėje, liepos 27-oji – Atvirų durų diena. Tai specialistų rengimo diena: taiklieji šauliai tobulino taiklaus šaudymo įgūdžius, skyriaus vadai mokėsi  naudoti  įvairias ryšio priemones,  daryti maketus, medikai – suteikti pirmąją pagalbą, žvalgai tobulino išgyvenimo gamtoje įgūdžius: įkurti ugnį, įsirengti stebėjimo postą ir t.t.

Džiugu, kad šiandien  stovykloje  lankėsi  garbių svečių delegacija: Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Ukrainos gynybos atašė Lietuvoje kpt. Dmytro A. Donskoi, Jungtinės Karalystės gynybos atašė pavaduotoja Lietuvoje Jane Witt, NATO Pajėgų Integravimo vieneto kariai ir kiti garbingi svečiai. Jų apsilankymo tikslas – susitikti su šauliais, kadetais iš  Latvijos, Estijos,  Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Lietuvos. Susipažinti su  „Baltic Guard 2016“ sukarintos stovyklos programa. Svečių delegacija turėjo galimybę ne tik stebėti, kaip jaunuoliams sekasi dalyvauti įvairiuose kariniuose ir sportiniuose užsiėmimuose, bet ir bendrauti  su jais, padėti tobulinant lyderystės, anglų kalbos įgūdžius.  

Apsilankymo metu aptartos kitų metų „Baltic Guard“ karinės stovyklos pratybos, kurios vyks Estijoje.

Šiais metais tarptautinę stovyklą organizuoja Lietuvos šaulių sąjunga. „Baltic Guard 2016“ vyksta liepos 24–31 dienomis generolo S. Žukausko poligone Pabradėje. Visą savaitę 140 16-18 metų jaunuolių išbandys save kariniuose ir sportiniuose užsiėmimuose, tobulins lyderystės ir anglų kalbos žinias, turės galimybę susipažinti su kitų šalių tradicijomis. Liepos 27 dieną stovykloje – Atvirų durų diena. Tikimės, kad „Baltic Guard 2016“ stovykla sėkmingai įvykdys suplanuotą programą ir paliks neišdildomą įspūdį Latvijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Ukrainos bei Lietuvos jaunimui.

Profesionalūs instruktoriai, turintys karinės tarnybos patirtį, stovyklos vadovai, stovyklautojus aplankysiantys ir savo patirtimi bei įspūdžiais pasidalysiantys kariai, antiteroristinių bei specialiųjų pajėgų veteranai, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai užtikrins, kad stovykla jos dalyviams įsimintų ilgam, o gautos žinios ir perduota patirtis padėtų renkantis tolimesnį gyvenimo kelią. 

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę