Lietuvos karininkų ramovėje kovo 16-ąją vyko neeilinis Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) suvažiavimas. Delegatai iš visos Lietuvos šaulių rinktinių svarstė ir patvirtino naujos redakcijos Lietuvos šaulių sąjungos statutą ir veiklos strategiją iki 2035 m.

„Matėme, kaip keitėsi pastaruoju metu Lietuvos šaulių sąjunga, jos galimybės ir potencialas. Didžioji dalis šaulių – civiliai žmonės, turintys savo darbus, šeimas, bet suprantantys pareigą Tėvynei. Dalis šaulių vykdo itin svarbias funkcijas, tokias, kaip strateginių objektų apsauga. Šaulių sąjunga nepakeičiama dirbant su moksleiviais. Tikiu, kad per 2024 metus Lietuvos šaulių sąjunga dar labiau sustiprės. Norėtųsi pasakyti: daugiau, greičiau, bet suprantu, kad svarbiausia – nuosekliai dirbti pasirinktose srityse“, – suvažiavime kalbėjo Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis apdovanojo A. Anušauską III laipsnio Lietuvos šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklu už nuopelnus Šaulių sąjungai.

„Kuo daugiau rimtų, patriotiškai nusiteikusių žmonių ateina į Šaulių sąjungą ir įgyja karybos pradžiamokslį, tuo visai Lietuvai yra geriau. 2023 m. suaugusių šaulių padaugėjo beveik iki 9 tūkst. – tai žymiai viršijo planuotą skaičių, o iš viso dabar po šaulių vėliava susivienijo rimtiems darbams daugiau kaip 14 tūkst. aktyvių Lietuvos piliečių. Šauliai kuria tvirtesnę, stipresnę valstybę“, – įsitikinęs LŠS vadas plk. ltn. L. Idzelis.

LR Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą šauliams perdavė Prezidento patarėjas Tomas Godliauskas.

„Šaulių sąjungos aktyvus dalyvavimas remiant valstybės poreikius krizių ir ekstremalių situacijų metu ne kartą įrodė, kad šauliai gali greitai mobilizuotis ir padėti valstybei, kai to reikia labiausiai. Šiandien ypač svarbios Šaulių sąjungos pilietinio ir patriotinio ugdymo pastangos. Tai investicija į visuomenės pasirengimą ir didesnį atsparumą grėsmėms. Kiekvienam Šaulių sąjungos nariui dėkoju už jūsų patriotiškumą ir pastangas stiprinti Lietuvos valstybę“, – T. Godliauskas.

LR Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės sveikinimą Lietuvos šaulių sąjungos neeiliniam suvažiavimui perdavė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

 „Beveik 15 tūkst. šaulių savo apsisprendimu yra pasiryžę saugoti ir ginti Lietuvą, nes laisvė, kurią šiandien turime, nėra duotybė. Tai, kad Šaulių sąjunga sustiprėjusi, rodo ne tik išaugęs narių skaičius, ar šešis kartus padidėjęs biudžetas, bet ir vis augantys įsipareigojimai valstybei reaguojant į naujas grėsmes ir iškylančius poreikius. Matome ambicingus Šaulių sąjungos lyderius ir dar ambicingesnius jų keliamus tikslus. Lietuvos šaulių sąjunga ir toliau vienys dvasios aristokratus, kurie savo apsisprendimu liudys, kad mūsų nusiteikimas priešintis, saugoti ir ginti laisvę nepalaužiamas. Dėkoju už jūsų apsisprendimą“, – G. Balčytytė.

Šaulių sąjungos vadas suvažiavime pateikė ataskaitą apie tai, kas nuveikta ir ko pasiekta per pirmuosius jo vadovavimo metus bei kas planuojama ateityje.

 „Taip nebus, kad staiga viską iš esmės pakeisime. Jeigu turi pakankamai materialinių resursų, parenki tinkamus žmones į tinkamas pozicijas, galima daug padaryti per kelerių metų laikotarpį“, – įsitikinęs plk. ltn. L. Idzelis.

Vyriausybės nutarimu, plk. ltn. L. Idzelis Lietuvos šaulių sąjungos vado pareigas pradėjo eiti nuo 2023 m. balandžio 3 d.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę