Artėjant šventiniam savaitgaliui, šauliai telkia rekordines atkurtos Lietuvos šaulių sąjungos istorijoje pajėgas ir arti 1000 šaulių padės valstybinėms bei savivaldybių institucijoms užtikrinti karantino reikalavimų laikymosi šalyje.
Šį savaitgalį šauliai pagelbės policijos pareigūnams kontroliuoti asmenų patekimą į šalies miestus ir miestelius 11-koje savivaldybių. Šiai užduočiai visoje Lietuvoje pasitelkiama apie 430 šaulių. Taip pat su viešosios tvarkos ir policijos pareigūnais šauliai tęs patruliavimą daugelyje Lietuvos miestų  – šį savaitgalį papildomai bus pasitelkta dar 120 šaulių, kurie padės užtikrinti viešąją tvarką ir prižiūrėti, kad viešose vietose būtų laikomasi šalyje paskelbtų rekomendacijų karantino metu. Iki šiol, po karantino paskelbimo, savaitgaliais miestų gatvėse, parkuose, paežerėse ir mėgstamose žmonių susibūrimo vietose patruliuodavo virš 200 šaulių.
„Šauliai yra pasirengę sustiprintomis pajėgomis padėti policijos pareigūnams vykdyti tas užduotis, kurios yra skiriamos. Esame gavę papildomų prašymų iš 8 policijos komisariatų sustiprinti patruliavimą miestuose ir miesteliuose, taip šauliai atlaisvins policijos pareigūnus kelių kontrolės, kitų užduočių vykdymui“, – apie šaulių pagalbą policijai kalbėjo Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna.
Šauliai savaitgalį tęs ir iki šiol vykdytas veiklas: budės mobiliuose koronaviruso patikros punktuose, savanoriaus Karštojoje Koronos linijoje 1808,  šauliai padės užtikrinti maisto, vaistų pristatymą saviizoliacijoje esantiems ir rizikos grupei priklausantiems asmenims, budės prie šalies ligoninių ir prižiūrės viešąją tvarką, šauliai-vairuotojai užtikrins ligonių bei medicininių reagentų pervežimą.
Nuo kovo 16 d., kai Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, kasdien ne mažiau nei 165 šauliai savanoriškai vykdo užduotis ir teikia pagalbą bei paramą valstybinėms ar savivaldybių institucijoms. Nuo vasario 7 d., padedant suvaldyti COVID-19 grėsmes, į savanorišką veiklą jau įsitraukė 2300 suaugusių organizacijos narių.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę