Rugsėjo 19–20 dienomis vyko Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro organizuotos šaudymo varžybos „Snaiperių diena 2018“, kuriose dėl taikliausiojo titulo varžėsi kariai net iš devynių NATO valstybių: Belgijos, Danijos, Kanados, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Nyderlandų, Slovėnijos ir Vokietijos. Pirmą kartą varžybose dalyvavo snaiperių instruktoriai iš Ukrainos, tradiciškai dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos taiklieji šauliai, Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, Lietuvos tolimojo šaudymo federacijos nariai.
Rugsėjo 19 d. Gaižiūnų poligono šaudykloje susirinkę taiklieji šauliai ir snaiperiai dalinosi patirtimi, galėjo apžiūrėti ir išmėginti kolegų ginklus.
Ketvirtadienį, rugsėjo 20 d., varžybų metu dalyviai varžėsi kovinio šaudymo rungtyse naudodami turimus tarnybinius ar nuosavus snaiperinius ginklus, kurie buvo suskirstyti į tris pogrupius: „Standard“ – ranka pertaisomi (neautomatiniai) tarnybiniai snaiperio ginklai; „Semiauto“ – visi pusiau automatiniai ginklai, skirti tolimajam šaudymui; „Open“ – visi ranka pertaisomi (neautomatiniai) ginklai, skirti tolimajam šaudymui. Visi priedėliai varžybų metu buvo leidžiami, išskyrus automatines taikymosi ir šūvio paleidimo sistemas, todėl varžybose dalyvaujantys taiklieji šauliai ir snaiperiai atlikdami skirtingo sudėtingumo šaudymo pratimus, galėjo pademonstruoti savo turimos įrangos galimybes ir individualius gebėjimus preciziškai pataikyti į nestandartinius taikinius.
„Smagu, kad šiais metais jau įpusėjus Lietuvos šaulių sąjungos organizuojamam kasmetiniam Taikliojo šaulio kursui ir augant Sąjungoje taikliųjų šaulių gretoms, kvietimą dalyvauti tokiose svarbiose tarptautinėse varžybose Šaulių sąjungos nariai sutiko entuziastingai ir neliko abejingi, atsirado nemažai norinčių atstovauti mūsų organizaciją. Šiemet šiose varžybose, kaip niekada gausiai, dalyvavo 16 taikliųjų šaulių ir varžėsi precizinio šaudymo rungtyse“,– po varžybų kalbėjo G2/G3 skyriaus metodininkas Virgilijus Milišauskas.
Mokymo centras tokio pobūdžio varžybas organizuoja jau devintąjį kartą. Jų tikslas yra puoselėti snaiperinio šaudymo tradicijas, keistis patirtimi, palyginti įgūdžius, bendrauti ir populiarinti taiklųjį šaudymą bei snaiperio specialybę tarp Lietuvos Respublikos jėgos struktūrų bei NATO partnerių.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę