Rugsėjo 10 d. Gaižiūnų poligone vyko kasmetinės tradicinės Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) šaudymo varžybos „LŠS taikliojo šaulio taurė 2023“, kuriose dalyvavo daugiau šimtas šaulių.

Pasak organizatorių, pagrindinis varžybų tikslas yra identifikuoti ir skatinti taikliausius organizacijos šaulius, kurie geba esant sudėtingoms sąlygoms atlikti taiklų šūvį.

Priklausomai nuo ginklo konstrukcijos ir naudojamo kalibro, varžybų dalyviai varžėsi net trijuose divizionuose. Sulaukta svečių iš Lietuvos kariuomenės bei Vidaus reikalų sistemos snaiperių bendruomenės. Taip pat dalyvavo komanda iš Latvijos.

Sveikindamas šaulius LŠS vadas plk. ltn. Linas Idzelis akcentavo taikliųjų šaulių svarbą ginkluoto konflikto atveju. „Ko gero, šioje varžybose dalyvauja kovingiausi Lietuvos vyrai ir moterys“, — sakė LŠS vadas.

Varžybų dalyvis privalėjo atlikti net dešimt pratimų, kurių kiekvienas imitavo tam tikrą realią situaciją (šaudymas nuo stogo, pro siaurą plyšį, imituojantį įtvirtinimo angą ar tiesiog nuo šarvuoto transporterio). Bene pirmą kartą LŠS organizuotose varžybose vieno pratimo metu buvo šaudoma dviem ginklais (pistoletu ir taikliojo šaulio ginklu).

Absoliučioje įskaitoje taikliausio šaulio laurai atiteko Šarūnui Brunzai iš Suvalkijos šaulių (Marijampolės apskr.) 4-osios rinktinės. Paklaustas, kas lėmė sėkmę, šaulys nedaugžodžiavo tvirtindamas, kad tik sunkus darbas ir nuoseklios treniruotės yra taiklaus šūvio garantija.

Visi rezultatai

„Open“ divizijonas
1 vieta Šarūnas Brunza (4ŠR)
2 vieta Vygandas Dubickas(4ŠR)
3 vieta Dainius Brazdžius (2ŠR)

„NATO Bolt Action” divizijonas
1 vieta Mindaugas Kei( 10ŠR)
2 vieta Vai Jur (10ŠR)
3 vieta Barauskas Egidijus (5ŠR)

„NATO Semi Auto” divizijonas
1 vieta Tomas Pidkovas (6ŠR)
2 vieta Simonavičius Tomas (KASP 2R)
3 vieta Tomas Repšys (KASP 5R)

„NATO Bolt Action” Merginų kategorija
1 vieta Andželika Malik (2ŠR)
2 vieta Aistė Kundrotaitė (3ŠR)
3 vieta Monika Dobrovolskytė (2 ŠR)

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę