Švedijoje rugpjūčio 17–19 dienomis vyko tarptautinės šaudymo varžybos „Home guard“, kuriose šiemet Lietuvos šaulių sąjungą atstovavo jaunųjų šaulių komanda iš Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės. Šios varžybos organizuojamos nuo 1956 m., jose buvo registruota 71 komanda, tačiau startavo – 56. Pasak rinktinės vado Audriaus Mordaso, kuris lydėjo jaunuosius šaulius, tarp atvykusių jautėsi stiprus nusiteikimas laimėti, sportinės konkurencijos tikrai netrūko.
Penktadienio rytą jaunieji šauliai su rinktinės vadu įsikūrė Hemvarnets Stridsskola (savanorių kovinio rengimo mokykloje), buvo apgyvendinti palapinėje kartu su jaunuolių komanda iš Norvegijos. Įsikūrus, pirmąją dieną pravestas saugaus elgesio su ginklu instruktažas, įvyko pirmoji šaudymo treniruotė.
Varžybų staras paskelbtas ankstyvą šeštadienio rytą. „Visa diena suplanuota iki smulkmenų, nė minutės be veiksmo. Burtai lėmė, kad mūsų komanda pradėjo varžybas „Patroll shoting“ rungtimi, po to sekė biatlono, „granatų“ mėtymo ir atstumų iki taikinio nustatymo rungtys. Po pietų – rungtis pavadinimu „Siurprizas“ ir kliūčių ruožas. Po vakarienės dar teko įveikti orientacinio sprinto rungtį. Atrodo, gal ir nėra daug, tačiau kai į šaudyklą ir į kitas rungčių vietas reikia eiti pėsčiomis (atstumų vidurkis apie 1,5 km.), tai, patikėkite, pareikalavo pastangų ir jėgų“, – pasakojo iš varžybų grįžęs Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės vadas ats. kpt. Audrius Mordasas.
Sekmadienį jaunųjų šaulių laukė „Kombinuota orientavimosi rungtis“, kurios metu komanda buvo padalinta į poras, kiekviena jų gavo po žemėlapį ir turėjo ieškoti kontrolinių taškų maršrute, kuris driekėsi iki 3 km. Poros, įveikusios maršrutą, susitiko taške, kuriame buvo išduodami šautuvai – tuomet pilnos sudėties komanda, gavusi naują žemėlapį, turėjo įveikti orientacinį žygį (5 km), o atvykę į sekantį tašką, atlikti šaudymo užduotį, kurioje buvo skaičiuojamos pradaužos ir baudos taškai.
Už kiekvieną baudos tašką skiriamas papildomas 100 m. ratas (baudos ratas), kurį privaloma apibėgti iki kol komanda išeina atlikti paskutinės užduoties. Paskutinė rungties dalis – spartusis žygis nurodytu maršrutu (5 km) ir FINIŠAS!
Suskaičiavus rezultatus, jaunųjų šaulių komanda, iš 56-ių startavusių komandų, tapo absoliučia nugalėtoja „Patroll shoting“ rungtyje, biatlono rungtyje užėmė trečiąją vietą.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę