su svaru Knygų mugė – tai kasmetinis kultūrinis renginys, vykstantis jau 18-ąjį kartą. Mugė šiais metais duris atvėrė vasario 23 d. ir jos tema – Lietuviški ženklai pasaulyje. Manau, kad knygų mugę turėtų aplankyti kiekvienas, net ir tas, kuris neturi stipraus ar bet kokio ryšio su knygomis ir skaitymu. Kiekvienas čia atranda tai kas jam patinka.
Mugėje dalyvauja ir savo veiklą pristato be galo daug organizacijų. Taip pat čia galima sutikti daug įdomių žmonių, pažinti ar bent prisiliesti prie kitokios kultūros, religijos ar net gyvenimo būdo. Pavyzdžiui mums su draugais, Klaudija ir Kornelijumi, pavyko pabendrauti su ypatingai draugiška ir nuoširdžia lietuviškai kalbančia japone. Vėliau kita japonė padovanojo knygų skirtukus, kur buvo užrašyti mūsų vardai japoniškais rašmenimis.
Jaunimas daugiausiai lankė muzikos salę, joje mes sutikome nemažai muzikos atlikėjų, bei kūrėjų. Vienas iš jų, kuris šiltai su mumis bendravo buvo G&G Sindikato narys – Svaras. Su juo buvo apie ką pakalbėti, kadangi jis taip pat Lietuvos patriotas ir šaulys, toks kaip ir mes. Tad šis nuoširdus pokalbis sukėlė daug teigiamų emocijų. Netoli muzikos salės veikė ir dirbtuvėlės, kuriuose išbandėme Brailio raštu rašančias mašinėles, piešėme ant popieriaus.
O kaip gi knygų mugė be knygų? Knygų beabejo buvo daug ir labai įvairių žanrų. Čia buvo galima ne tik jų nusipirkti, bet ir vietoje paskaitinėti, ar susitikti su knygos autoriumi. Pažinti žmogų, kuris parašė vieną ar kitą tavo mėgstamą knygą yra ypatinga galimybė ir privilegija. Privilegiją turėjome ir mes, jaunieji šauliai, nes dalyvavimas knygų mugėje mums suteikė neišdildomų įspūdžių.
Mūsų tikslas knygų mugėje buvo ne tik papramogauti, bet ir pristatyti žmonėms Lietuvos šaulių sąjungą, jos veiklą, bei leidžiamą žurnalą ,,Trimitas“ ir, žinoma, pakviesti prisijungti prie mūsų. Be bendravimo su žmonėmis besidominčiais mūsų organizacijos veikla, taip pat kvietėme sudalyvauti loterijoje ir laimėti įvairių LŠS reprezentuojančių prizų. Be šių veiklų mums buvo labai naudinga pabendrauti su kitos rinktinės jaunaisiais šauliais.
Tikiuosi mūsų tikslas – sudominti ir paskatinti žmones prisijungti prie šaulių sąjungos veiklos – buvo įvykdytas ir prie mūsų didelės šaulių bendruomenės prisijungs daug nuostabių asmenybių. Mūsų grupei knygų mugė paliko didelį įspūdį, mes gerai praleidome laiką ir jei kitais metais bus galimybė – mes čia sugrįšime.

LDK Kęstučio šaulių 7-os rinktinės jaunoji šaulė
Miglė Aleksandravičiūtė

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę