Balandžio 9 d. Tauragės apskrities LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šauliai bei jaunieji šauliai dalyvavo partizano Juozo Kasperavičiaus ir jo adjutanto Albino Biliūno 64-ųjų žuvimo metinių paminėjimo renginyje.
Po šv. Mišių Švč. Trejybės bažnyčioje Antakalnio kaime (Batakių apylinkė), buvusioje Kęstučio apygardos vadavietėje, pagerbti laisvės gynėjus susirinko buvę partizanai bei jų artimieji, Šiaulių krašto savanoriai kūrėjai, rezervo karių asociacijos nariai ir kiti pilietiškai nusiteikę žmonės.
Sugiedoję Lietuvos himną ir žuvusiuosius pagerbę tylos minute, susirinkusieji klausėsi buvusių partizanų prisiminimų apie to meto įvykius. Leonas Laurinskas pasakojo, kaip saugojo vadavietę, nors nežinojo tikslios jos vietos. Tai buvo paslaptis, kad ir kankinamas stribų žmogus neprasitartų. Tačiau, kaip prisiminė partizanas, išdavikas atsirado…
Renginio dalyviams buvo parodyta patriotų išsaugota relikvija – bunkeryje buvusi vėliava, prie kurios Lietuvai prisiekė J. Kasperavičius.
1991 m. balandžio 11 d. partizanų žūties vietoje pastatytas kryžius, vėliau – paminklas.
Jaunimui ši diena tapo įsimintina pilietiškumo pamoka, kurią vedė gyvi istorijos liudytojai.
Tėvynės gynėjų, kovojusių už savo šalies laisvę, paminėjimą organizavo Tauragės rinktinės 2-osios kuopos vadas Sigitas Ozgirdas.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę