LŠS jaunųjų šaulių vasaros stovykloje Ariogaloje dalyvavo jau trečia vaikų grupė iš Ukrainos ATO zonos (Mariupolio) taip pat vaikai, kurių tėvai dalyvavo kariniame konflikte (tarp jų ir pirmojo Donbaso kare žuvusio kario G. Biličenko sūnus).
Stovykla Ariogalos slėnyje vyko liepos 31 – rugpjūčio 6 dienomis. Atvykę Ukrainos vaikai, jie susipažino su jaunųjų šaulių I-os pakopos mokymo programa, dalyvavo prisistatymuose ir varžybose, išmoko rikiuotės ir kitų šauliškų įgūdžių. Taip pat apsilankė Karo muziejuje Kaune, istorinėje Kauno Karininkų ramovėje, plaukiojo laivu Kauno mariose. Kita pažintinių ekskursijų kryptis Šiluvos bazilikos kompleksas, Minaičių partizanų bunkeris ir susitikimas su namo kuriame pasirašyta 1949 metų partizanų deklaracija ryšininkais, Kryžių kalnas.
Savaitgalį prie stovyklos šurmuliavo tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kurio metu paskaitą apie bendrą Lietuvos ir Ukrainos tremtinių pasipriešinimą Gulago lageriuose skaitė istorikas ir politikas Arvydas Anušauskas.
Rugjūčio 6–7 dienomis grupė aplankys Trakų istorijos, Genocido aukų muziejus, LDK Valdovų rūmus bei Valstybės pažinimo centrą bei Lietuvos Respublikos Seimą ir Užsienio reikalų ministeriją.
Šiais metais tai jau trečioji Ukrainos jaunimo grupė atvykusi LŠS kvietimu. Liepos 3–9 dienomis Tauragės rajone svečiavosi 14-17 metų dešimties vaikų grupė, liepos 9–1 dienomis Gen. S. Žukausko poligone, Pabradėje, tarptautinėje LŠS stovykloje dalyvavo aštuoni kadetai iš Kijevo karinio licėjaus.
Nuo 2014 m. LŠS paramos Ukrainai grupė renka aukas ir vaikus iš ATO zonos, sužeistųjų šeimų narius ar vaikus netekusius artimųjų, taip pat patriotiniu ugdymu užsiimančių organizacijų narius veža į LŠS stovyklas. Kasmet LŠS priima po 2-3 gupes. Daug dėmesio skiriama edukacijai, patriotiškumo, europinių vertybių skatinimui. Vienas tikslų yra siekis patriotiniu jaunimo auklėjimu užsiimančioms organizacijoms rodyti pavyzdį. Jaunųjų šaulių stovyklos tai ne tik poilsis ir ekskursijos – visų pirma vaikai supažindinami su LŠS veikla, mokiname drausmės, bendro komandinio darbo, lyderystės bei savarankiškumo.