skaistys Kauno m. savivaldybės didžiojoje salėje rugpjūčio 21 dieną vyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Ukrainos-NATO lygai priklausančių organizacijų atstovai Oksana Grygorieva, Valeriy Kravchenko, Andriy Karakuts ir Oleg Bilous. Vienas iš konferencijos organizatorių, šaulys Audrius Skaistys informavo, kad į Lietuvą pirmadienį atvyko vienuolika Ukrainos jaunimo atstovų. Jie dalyvauja Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) ir Div. gen. S. Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos organizuotoje stovykloje „Jaunimas ir krašto apsauga“.
V. Kravchenko pasakojo, kad jo tėvai liko Donecke, o jis dėl kovos veiksmų prarado turtą, teko apsigyveno Kijeve. „Nedaug ukrainiečių apskritai galėjo įsivaizduoti, kad tokia situacija įmanoma“, — sakė V. Kravchenko. O. Bilouso teigimu, šiuo metu Ukraina neturi reikiamų socialinių, ekonominių ir politinių galių susigrąžinti Krymą. „Mūsų vizitas yra vienas iš bandymų atkreipti lyderių dėmesį į šitą problemą, nes be tarptautinio palaikymo situacija nesikeis“, — sakė O. Bilousas.
Grupės „Už demokratiją. Ukraina“ narys šaulys Haroldas Daublys susirinkusiesiems pasakojo apie nuo pirmadienio prie jaunųjų šaulių, stovyklaujančių LDK Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione, prisijungusius ukrainiečių vaikus.
E. Ovčarenko nuotrauka

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę