misk2 Balandžio 16 dieną, visoje Lietuvoje vyko visuotinė talka – nacionalinis miškasodis, kurio metu šalies gyventojai buvo kviečiami sodinti mišką. Šiemet tokia talka buvo organizuojama 42-ose miškų urėdijose.
Į Anykščių urėdijos kvietimą per Nacionalinę miško sodinimo šventę rinktis Pavarių girininkijos Burbiškio miške atsiliepė apie šimtą talkininkų. Šeštadienį miškininkų pamokomi ir vadovaujami jie sodino eglaites buvusio drebulyno kirtavietėje. Šventę pradėjęs Anykščių urėdas Sigitas Kinderis pasidžiaugė gausiu talkininkų būriu: jaunaisiais šauliais, Anykščių regioninio parko darbuotojais, politikais, pavieniais anykštėnais.  
VĮ Utenos miškų urėdė Aurelija Jočienė nerimavo, kad išankstinėje registracijoje į renginį buvo užsiregistravę tik keletas moksleivių ir būrys šaulių. Bet artėjant savaitgaliui atsirado nemažai žmonių norinčių prisidėti prie prasmingų darbų. Talkoje Vyžuonose pasodinta virš 5000 eglės ir beržo sodinukų, iš viso apsodintas 1,8 ha plotas. Dirbti padėjo ir puiki nuotaika bei geras oras. Po talkos dar ilgokai visi džiaugėsi nuveiktu darbu, vaišinosi šauliška koše ir arbata. Zarasų urėdas šaulys Rimantas Jurevičius taip pat džiaugėsi į talką Gražutės miške atvykusiais Zarasų krašto šauliais. Molėtų rajone miškasodyje dalyvavo Giedraičių šauliai.
Visose Utenos apskrityje vykusiose talkose dalyvavo daugiau nei šimtas šaulių ir jaunųjų šaulių. Jie ne tik sodino miškus bet ir rūpinosi kad po intensyvaus darbo visi galėtų pasistiprinti – virė šaulišką košę ir arbatą.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę