Valstybės atkūrimo dieną VarėnosĄžuologimnazijos jaunieji šauliai paminėjo suorganizuodami jau ketvirtąjį žygį Varėnoje! Įprasta, kad valstybinių švenčių metu vyksta minėjimai ir koncertai, tuo tarpu šauliai šias dienas įprasmina kiek patrauklesne forma – eidami pėsčiųjų žygiuose. Šiemet į 21 kilometro žygį susirinko dalyviai VarėnosĄžuologimnazijos, „Rytoprogimnazijos, Valkininkų gimnazijos, Matuizų ir Žilinų pagrindinės mokyklos. Pažinti Varėnos kraštą entuziastų atvyko ir tolėliau: Lazdijų, Alytaus, Miroslavo, Vilniaus, Simno, Druskininkų.

Šių metų žygyje dalyvavo kiek daugiau nei 250 dalyvių. Šįkart žygio tikslasDainavos apygardos partizano Kazimieraičio rinktinės Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto tėvūnijos vadavietė ir Nemuno būrio bunkeris. Pasiekus , jaunieji šauliai sugiedojo tautišką giesmę, pagerbė žuvusius tylos minute ir pasiklausė šaulio Modesto Stramkausko pasakojimo apie šio bunkerio partizanų istoriją ir tragišką žūtį. Po žygio, visi dalinosi sumuštiniais ir arbata, kurią ant laužo išvirė 105 kuopos šauliai.

Šiek tiek atsipūtę, sotūs bei pilni gerų emocijų, žygeiviai patraukė atgalVarėnos link. Kelias neprailgo, oras neskriaudė, o Varėnos jaunieji šauliai džiaugėsi, kad Žygis tapo gražia varėniškių tradicija ir kitais metais pavyks taip smagiai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, tik trasa eis jau link dar vieno Varėnos apylinkėse esančio bunkerio. 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę