Lapkričio 30 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone vyko kovinio šaudymo varžybos KASP 2-osios rinktinės vado taurei laimėti. Pagrindinis šių varžybų tikslas – populiarinti kovinį šaudymą tarp įvairių jėgos struktūrų ir išsiaiškinti taikliausią kovinio šaudymo komandą.
Lietuvos šaulių sąjungai atstovavo net dvi komandos: LŠS štabo Garbės sargybos kuopos ir Kauno AVDŠR šaulių komandos.

Jau tapo tradicija, kad vienose varžybose dalyvaujant net dviems šauliškoms komandoms didžiausia konkurencija būna būtent tarp jų.
Likus porai dienų iki varžybų ir LŠS štabo Garbės sargybos kuopos, ir Kauno AVDŠR šauliai buvo surengę treniruotes LR VRM Vidaus tarnybos 1-ojo pulko šaudykloje. Abiejų komandų nariai labai aktyviai „pyškino“ į taikinius ir jiems tai puikiai sekėsi.
KASP 2-osios rinktinės vadas plk. ltn. Romanas Satkus sveikindamas varžybų dalyvius linkėjo gerų rezultatų ir saugių varžybų. Po rikiuotės ir instruktažo prasidėjo šaudymai. Pagal varžybų nuostatus komandų dalyviai turėjo šaudyti dviejų rūšių ginklais: koviniu pistoletu ir automatiniu šautuvu „M-14“. Koviniu pistoletu buvo šaudoma į „krūtinės“ taikinį (atstumas 25 m). Bandomiesiems šūviams buvo skirta 1 min., o devyniems įskaitiniams šūviams – 2 min. Šauliškų komandų nariai šaudė „Sig Sauer“ pistoletais, tačiau buvo ir kitų modelių ginklų: „Glock“, „Colt M1911A1“.
Šaudant automatiniu šautuvu „M-14“ atstumas iki taikinio – 100 m. Po trijų bandomųjų šūvių buvo šaunami devyni įskaitiniai šūviai. Šaudoma iš trijų padėčių: gulint, stovint ir priklaupus. Šis automatinis šautuvas kardinaliai skiriasi nuo šaulių naudojamų „AK-74“. „M-14“ skirtas „intelektualesniam“ kariui, kuris sugeba prisitaikyti šį ginklą pagal individualius reikalavimus. Taikymosi mechanizmas čia gerokai sudėtingesnis ir reikalaujantis nemažo išmanymo ir praktikos. Šaulių sąjungoje naudojami „AK-74“ labiau skirti „liaudžiai“, todėl pirmą kartą į rankas gavęs „M-14“ neįgudęs šaulys beveik pasmerktas pelnyti tik vidutinius rezultatus. Taip ir nutiko: Kauno AVDŠR komanda užėmė V vietą iš 11 komandų, o LŠS štabo Garbės sargybos kuopos šauliai buvo aštunti.
Komandinėje įskaitoje jau kelintus metus iš eilės taikliausi buvo LR VRM Vidaus tarnybos 1-ojo pulko šauliai. II vieta atiteko KASP 2-osios rinktinės komandai, o tretieji buvo Valstybės saugumo departamento pareigūnai.
Pirmą kartą šiose varžybose dalyvavo studenčių komanda. Kauno technologijos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto studentė Vitalija Bartkutė sakė, kad ji yra buvusi jaunoji šaulė ir tai jai pravertė šiose varžybose. „Rezultatais esame patenkintos“, – kaip susitarusios tvirtino merginos.

Valdas Kilpys

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę