DSC 1076a Sausio 1-ąją Vilniaus apskrities karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliai bei jaunieji šauliai dalyvavo tradicinėje ceremonijoje, skirtoje priminti, kad prieš 95-erius metus, 1919 m. sausio 1 d., Gedimino pilies bokšte pirmą kartą suplevėsavo Lietuvos trispalvė – laisvos Lietuvos simbolis.
„Pirmasis Naujųjų metų puslapis žymi labai prasmingą datą – Lietuvos vėliavos dieną. Vėliava – tai Tautos ir Valstybės simbolis, reiškiantisDSC 1048a garbę bei pripažinimą tarp kitų tautų ar šalių“,– konstatavo renginyje dalyvavęs Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Tradiciškai bokšte plevėsavusi vėliava perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų, kurią nominuoja Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos. 2013 m. Gedimino pilies bokšto trispalvę J. Olekas perdavė Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijai už gimnazijos ir jos bendruomenės indėlį į Rokiškio rajono pilietinę ir patriotinę veiklą, už gimnazijos bendruomenės nuolatinę 1919–1920 metų Lietuvos savanorių karių kapų globą Rokiškio rajone. DSC 1079a
Prieš 95-erius metus ir šiemet vėliavą iškėlė Lietuvos savanorių būrys.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę