Spalio 13-15 d. Viešvilės miestelyje, Jurbarko r., ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuoto pėstininkų bataliono teritorijoje vyko Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) pratybos „Juodas vanagas 2023“.

Pratybose dalyvavo apie 300 kovinių ir komendantinių ginkluoto pasipriešinimo šaulių iš visų 10-ties Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių.

„Kiekvienam šauliui labai svarbūs individualūs įgūdžiai, kad išliktume mūšio lauke. Svarbios ir priemonės – kad turėtume neperšaunamų liemenių, šalmų, termovizorių, dronų, antidronų, šovinių ir kitų reikalingų dalykų. Tuomet atsiranda pasitikėjimas savo jėgomis, vadovybe ir savo valstybe. Jeigu pas mus ateitų tie, kurie gyvena kitoje Nemuno pusėje, turime būti pasiruošę visus juos po žeme sukišti“, – Viešvilėje vykusių pratybų dalyviams kalbėjo LŠS vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

„Juodas vanagas 2023“ pratybų metu buvo imituojama situacija, jog Viešvilės miestelis užimtas ir dalinai kontroliuojamas priešo pajėgų: penkiuose objektuose „priešas“ buvo įsirengęs logistikos sandėlius, laikinas vadavietes ir radijo ryšio retransliavimo stotis.

Tad jau nuo penktadienio, spalio 13 d., šviesiu ir tamsiu paros metu, Viešvilės miestelyje budėjo šauliai, po miestelį ir jo apylinkėse judėjo pėsti ir mobilūs šaulių patruliai su ginklais bei ekipuote, buvo leidžiami bepiločių dronai.

Aktyvios pratybų fazės metu vyko objektų šturmo pratybos: buvo naudojama šviesos, dūmų ir sprogstamoji imitacija, girdėjosi imitacinių šautuvų ir kulkosvaidžių šūvių garsai.

Dėkojame broliams ir sesėms šauliams – puikiai padirbėta!

Povilo Pačiušio ir Valdo Kilpio nuotraukos.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę