Ketvirtadienį rinktinės vadavietėje susitiko Vilniaus pasienio rinktinės vadas Virgilijus Raugalė ir Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės laikinai einantis vado funkcijas Vytas Šareika. Kartu su Lietuvos Šaulių sąjungos vadu susitikime dalyvavo metodininkas Lukas Vaičiulis.
Pagal bendradarbiavimo priemonių planą, toks susitikimas organizuojamas kasmet. Vizito metu buvo aptartos abipusio bendradarbiavimo gairės.
Vilniaus pasienio rinktinės vadas pristatė 2018 metų veiklos rezultatus, trumpai apžvelgė jau įvykusius struktūrinius Valstybės sienos apsaugos tarnybos pokyčius ir ateityje numatomas vykdyti reformas, džiaugėsi nuolat vykstančiu abipusiu konstruktyviu bendradarbiavimu, diskutavo apie šių metų konkrečias bendradarbiavimo priemones ir bendrus tikslus.
Šalys sutarė, kad Šaulių atstovai ir toliau planuoja teikti pagalbą Vilniaus pasienio rinktinei stiprinant valstybės sienos apsaugą, didinant visuomenės pasitikėjimą bei formuojant teigiamą šių institucijų įvaizdį.
Susitikimo metu taip pat aptarti planai personalo mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo, kultūrinio bei sportinio bendradarbiavimo srityse. Planuojama, kad šauliai kartu su rinktinės pareigūnais dalyvaus taktinėse pratybose sustiprinant valstybės sienos apsaugą Vilniaus pasienio rinktinės veikimo teritorijoje.
Vizito metu svečiai susipažino ir su Kinologine veikla. Sienos kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Olga Čepukovič pristatė VSAT kinologų veiklą, jų darbo specifiką, informavo apie vykdomas funkcijas, tarnybos ypatumus, vėliau detaliau kalbėta apie tarnybos augintinius. Pasakojimo metu pranešėja aiškino esminius atrankos kriterijus tarnybinių šunų sienos apsaugai, pridūrė ir tai, kaip sistemiškai gyvūnai ruošiami bei kokias užduotis gali atlikti tarnybos metu.
Įpusėjus pasakojimui, šauliai turėjo galimybę apžiūrėti ir Mokymo skyriaus auditorijas, taip pat buvo pademonstruota tarnybiniams šunims dresuoti skirta įranga bei šunų dresūros aikštynai. Ekskursiją tęsė ir į rūpimus klausimus atsakinėjo Sienos kontrolės skyriaus viršininkas Giedrius Matkevičius. Paivaikščiojimo metu buvo aprodyta Vilniaus pasienio rinktinės teritorija. 

Dovilė Sabaliauskienė

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę