Lietuvos šaulių sąjunga spalio 20 dieną, bendradarbiaudama su Vytauto Didžiojo universitetu, surengė Lietuvos nacionalinio saugumo konferenciją Valdovų rūmuose, Vilniuje.

Renginyje dalyvavo ir sveikinimo kalbas sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda.

Konferencijos metu buvo aptartos vyraujančios grėsmės ir kylantys iššūkiai saugumo srityje. Savo įžvalgomis apie saugumo situaciją ir regiono apgynamumą, visuomenės įtraukimą į šalies gynybą dalijosi Lietuvos bei užsienio diplomatai, akademikai, ekspertai, karininkai iš Lietuvos, Suomijos, Vokietijos ir JAV.

„Kalbėti nacionalinio saugumo temomis, diskutuoti ir rasti atsakymus yra vienas iš pagrindinių Lietuvos šaulių sąjungos tikslų. Šviesti visuomenę ir taip prisidėti prie jos atsparumo galimoms grėsmėms didinimo bei pasirengimo dalyvauti gynyboje, yra reikšminga misija. Kiekvienos šalies stiprybė yra jos piliečiai, o visuomenės atsparumas grėsmėms turi kritinę svarbą kolektyviniam saugumui“, – kalbėdamas apie konferenciją sakė Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus.

Ši nacionalinio saugumo konferencija yra tęstinis Lietuvos šaulių sąjungos renginys. Pasak LŠS vado, yra labai svarbu supažindinti visuomenę su kylančiais iššūkiais saugumo srityje, padėti suvokti visuomenės ir Šaulių sąjungos vaidmenį stiprinant šalies gynybą, o būtent ši konferencija ir tampa puikia galimybe kalbėtis apie viso regiono saugą.

Konferencijos globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

 

Konferencijos įrašas: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000182388/lietuvos-nacionalinio-saugumo-konferencija-su-vertimu-i-lietuviu-k

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę