Gegužės 19 dieną įvyko Lietuvos šaulių sąjungos paramos Ukrainai grupės (PUG) vakaras su draugais Lietuvoje ir Ukrainoje. PUG įkurta 2015 metais, prasidėjus rusijos invazijai į Ukrainą ir nuo to laiko rinko ir vežė paramą Ukrainai.

Šis vakaras buvo skirtas grupės rėmėjams, Ukrainos partneriams ir visiems LŠS šauliams, pasidalinti nuveiktais darbais, pristatyti paramos kryptis, esamais ir būsimais paramos teikimo projektais.

Renginyje lankėsi ir LŠS vadas plk. Albertas Dapkus, kuris palaiko atsinaujinusios PUG grupės veiklą. Kartu pasveikino ir suteikė padėkas didžiausiems grupės rėmėjams.

Vakaro metu vyko nuotolinis pokalbis su Ukrainos draugais, kovotojais, kurių bendradarbiavimas siekia ilgus metus ir jiems teikiama būtina pagalba. Aleksejus Arestovičius, Ukrainos prezidento V. Zelenskio patarėjas, su kuriuo PUG vadovo Egidijaus Kabašinsko draugystė prasidėjo jau 2014 metais, skyrė emocingas 10 minučių, per kurias padėkojo už paramą bei pasidalino probleminiais ir skaudžiais Ukrainai dalykais. Apsikeitus mintimis ir ateities planais su LŠS vadu, bendradarbiavimas tęsis ir tikrai nesustos.

Vakaro metu taip pat buvo pristatyti PUG grupės esami ir būsimi projektai:

– Termovizorių, aktyvių ausinių, dronų parama Ukrainos kariniams daliniams

– Dronų mobilių remonto dirbtuvių projekto vystymas. Tai unikalus projektas, kurio metu PUG grupė ir Ukrainos partneriai organizuoja pažeistų, sugadintų dronų remontą.

– Bendras Lietuvos – Ukrainos dronų kūrimo projektas. Šiai dienai jau išbandytas prototipas, kuris bandymo metu nebuvo nužemintas specialia įranga.

Bendradarbiavimas ir parama su Ukraina neapsiriboja vien tik šiais projektais, yra aptartos ir tolesnės galimybės, bet kokia reikalinga esama ir būsima pagalba.

Pati didžiausia padėka vakaro organizatoriams šauliams Jonui Jonušui, Vaclovui Bernotui, Haroldui Daumantui, Redai Vaičiulienei ir žinoma PUG vadovui Egidijui Kabašinskui.

Dar kartą dėkojame rėmėjams:

UAB Pranašumas

VŠĮ Consolidus

UAB Salija

UAB Unitectus

UAB SP architektų grupė

UAB TCG Telecom

UAB Autovainera

VŠĮ Šviesos kūgiai

UAB Embroidera

Lietuvos barų ir kavinių asociacija

UAB PAN-Lit service

VŠĮ Ukrainos namai

UAB Spaudos Klasė

JAV Šaulių bendruomenei

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę