2018 m. balandžio 21 d., Miuncheno Bundesvero universitete, buvo pasirašytas Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) padalinio Vokietijoje statutas. Pagal Vokietijos įstatymus šis padalinys įkurtas kaip Lietuvos šaulių sąjungą remiančioji sąjunga Vokietijoje (vok. Förderverein der Litauischen Schützenunion in Deutschland). Šis padalinys įkurtas Lietuvos šaulių sąjungos ir Vokietijos Bundesvero rezervistų sąjungos iniciatyva.
LŠS vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna akcentavo šio įvykio reikšmę: „Šiuo metu, kai nemažai mūsų tautiečių, o tarp jų ir Šaulių sąjungos narių yra išvykę gyventi, dirbti ar mokytis į užsienį, tokio padalinio įkūrimas dar labiau suvienys lietuvius užsienyje. Patriotizmo ir šauliškumo puoselėjimas lietuviams neleis atitolti nuo Tėvynės, leis išlaikyti kultūrinius ir kalbinius ryšius su Lietuva.”
Padalinio įkūrimo dieną Vokietijos Bundestago gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas prof. Karl A. Lamers. Bundestago narys pabrėžė, kad visus sieja bendras tikslas – tiesti tiltus tarp Lietuvos ir Vokietijos bei stiprinti ir plėtoti tarpusavio šalių santykius. Ypač svarbios yra saugumo ir gynybos politikos sritys.
Šio padalinio įkūrimo iniciatorius yra Lietuvos šaulių sąjungos ir Vokietijos rezervistų sąjungos narys Mindaugas Lukšys. Jis išrinktas jo vadovu. Pasak M. Lukšio, mintis apie organizacijos kūrimą, kuri stiprintų tiltus karinėse, saugumo politikos ir kultūrinės atminties srityse tarp Lietuvos ir Vokietijos, kartu suteiktų galimybę ruoštis Lietuvos krašto gynybai gyvenant emigracijoje, brendo ketverius metus.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę