Gerbiamas vade Koryzna,
mano gerbiamos ponios ir ponai,
džiaugiuosi galėdamas Jus nuoširdžiai pasveikinti su Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio jubiliejumi ir palinkėti Jums viso ko geriausio ateityje.
Jau kelis dešimtmečius esu tampriai susijęs su Lietuva. Ką tik grįžau iš keletą dienų trukusios kelionės Vilniuje. Turėjau politinius pokalbius su Vyriausybės ir Parlamento atstovais, taip pat skaičiau pranešimą studentėms ir studentams bei daugeliui diplomatinio korpuso atstovams Mykolo Romerio universitete apie dabartinius NATO saugumo politinius iššūkius. Diskusijoje dalyvavo ir Krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis, buvęs Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, taip pat buvęs Ministras pirmininkas Andrius Kubilius.
Man ypatingai rūpi skatinti ir toliau plėtoti santykius tarp Vokietijos ir Lietuvos – ypač saugumo ir gynybos politikos srityse. Dialogas ir tarpusavio supratimas tarp mūsų šalių yra labai reikšmingi.
Praėjusiais metais Jūsų šalis šventė Lietuvos Respublikos nepriklausomybės 100 metų jubiliejų. Su stipria valia, didele drąsa ir be baimės žmonės kovojo dėl taikos ir laisvės – ir jie galiausiai iškovojo nepriklausomybę. Tai yra iš tiesų įspūdinga.
Man ypatingai džiugu, kad LR Seimas pripažino Lietuvos šaulių sąjungos kovą dėl šalies nepriklausomybės ir 2019 metus paskelbė Lietuvos šaulių sąjungos metais.
Kaip ilgametis Vokietijos Bundestago ir NATO parlamentinės asamblėjos narys, aš anksti prisidėjau prie Lietuvos priėmimo į euroatlantines struktūras. Šiemet švenčiame kitą svarbų jubiliejų: prieš 15 metų – 2004 metais Lietuva tapo NATO ir Europos sąjungos nare – tai svarbus etapas Jūsų didžios šalies istorijoje.
Šiemet NATO švenčia 70-ąsias metines. Džiaugiuosi, kad Vokietijos ginkluotosios pajėgos Lietuvoje gali reikšmingai prisidėti prie taikos ir saugumo užtikrinimo. Per nesenai vykusį vizitą Rukloje, keičiantis Bundesvero kontingentui, Vokietijos gynybos ministrė Ursula van der Leyen aiškiai pabrėžė, kad Bundesveras liks tiek ilgai, kiek to reikės. Aš Jus užtikrinu – Vokietija stovi Jūsų pusėje. Šiandien ir ateityje. NATO sutarties pagrindas – aljanso solidarumas pagal 5 straipsnį – yra amžiams išraižytas akmenyje. Šiais laikais, kai susiduriame su dideliais iššūkiais, ypač rytinėje aljanso pusėje, turime aljanse tvirtai susivienyti ir kartu ginti savo vertybes, tokias kaip demokratija, laisvė ir teisinė valstybė.
Aš džiaugiuosi glaudžiais ir patikimais santykiais tarp Lietuvos ir Vokietijos – dabar ir visados.

Sveikinimo originalą rasite ČIA.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę