Balandžio 16 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe vyko atvirasis Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo savo svorio štangos spaudimo gulomis turnyras Gynybos štabo viršininko pereinamajai taurei laimėti. Pirmą kartą organizuoto turnyro pagrindinį trofėjų laimėjo Lietuvos kariuomenės Karo policijos komanda.
Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras dėkojo už gerą naujos sportinės tradicijos pradžią ir aktyvų dalyvavimą joje. Turnyro dalyviams jis įteikė taures, medalius ir diplomus, o uždarydamas varžybas palinkėjo ir toliau siekti puikių rezultatų kasmet rungiantis dėl Gynybos štabo viršininko pereinamosios taurės.
Štangos spaudimo gulomis turnyre rungėsi 25 komandos, iš jų septynios moterų ir aštuoniolika vyrų komandų. Viso užsiregistravo 112 dalyvių, iš kurių 21 buvo moteris. Sportininkai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: suaugusių (79 dalyviai) ir veteranų (34 dalyviai).
Jauniausias varžybų dalyvis buvo dvidešimties, o vyriausias penkiasdešimt trejų metų amžiaus.
Varžyboms teisėjavo Jėgos trikovės federacijos nacionalinės kategorijos teisėja Lina Linkaitė ir Jėgos trikovės federacijos tarptautinės kategorijos teisėjas Juozas Buitkus.
Turnyro metu stipriausi varžybų dalyviai skirtingose kategorijose ir amžiaus grupėse buvo apdovanoti medaliais ir diplomais. Suskaičiavus rezultatus taurėmis buvo apdovanoti trys geriausi pasiekimai moterų ir vyrų tarpe absoliučiose bendrose svorio kategorijų ir amžiaus grupių įskaitose.
Pirmąją vietą moterų tarpe iškovojo srž. Otilija Lukenskaitė (LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas) gulomis išspaudusi pusę savo svorio 69 kartus. Antrąją – Aistė Motiečė (Lietuvos šaulių sąjunga), 51 kartas. Na, o trečioji vieta atiteko eil. Viktorijai Ščerbakovai (Generolo Adolfo Ramanausko Kovinio rengimo centras), ji svorį iškėlė 47 kartus.
Vyrų tarpe stipriausias buvo vyr. srž. Audrius Jonuitis (Karo policija) visą savo svorį iškėlęs 39 kartus. Antrąją vietą iškovojo vyr. eil. Evaldas Černiauskas (Generolo Adolfo Ramanausko Kovinio rengimo centras), savo svorį iškėlęs vienu kartu mažiau – 38 kartus. Trečioji vieta atiteko Albertui Motiečiui (Lietuvos šaulių sąjunga) iškėlusiam svorį 36 kartus.
Trys geriausios moterų ir vyrų komandos buvo apdovanotos taurėmis, o geriausiai pasirodžiusi komanda buvo apdovanota pereinamąja Gynybos štabo viršininko taure, ant kurios bus įamžintas komandos nugalėtojos pavadinimas ir laimėjimo data.
Pirmą vietą moterų komandų rungtyse iškovojo Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo komanda, antrąją – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos komanda, trečiąją – LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono komanda.
Vyrų komandinėje rungtyje pirmąją vietą ir pereinamąją Gynybos štabo viršininko taurę iškovojo Lietuvos kariuomenės Karo policijos komanda, antrąją vietą – LDK Birutės Ulonų bataliono komanda, ir trečiąją vietą – LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono komanda.
Turnyre bendrai dalyvavo komandos iš Krašto apsaugos ministerijos, Gen. Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Gynybos štabo, Sausumo pajėgų vienetų, Logistikos valdybos vienetų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių, Gedimino štabo bataliono, Karo policijos, Mokymų ir doktrinų valdybos vienetų bei Lietuvos šaulių sąjungos.
Atvirojo Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo savo svorio štangos spaudimo gulomis turnyro tikslai yra skatinti Krašto apsaugos sistemos karius ir darbuotojus sportuoti, krašto apsaugos sistemoje populiarinti jėgos ištvermės sportą ir nustatyti Krašto apsaugos sistemos stipriausias savo svorio štangos spaudimo vyrų ir moterų komandas ir stipriausius savo svorio štangos spaudikus vyrų ir moterų tarpe. Turnyras Gynybos štabo viršininko taurei laimėti bus organizuojamas kasmet.

Nuotraukos – mjr. Tomo Balkaus
Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo Viešųjų ryšių karininkas mjr. Tomas Balkus

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę