Beveik 800 jaunuolių visoje Lietuvoje pasirinko moksleivių žiemos atostogas praleisti šauliškose stovyklose. Vaikinai ir merginos nuo 11 iki 18 m. mokosi nesušalti, užsikurti ugnį ir pasigaminti maistą, įsirengti vietą nakvynei bei kitų išgyvenimo įgūdžių, o taip pat topografijos, lyderystės, teikti pirmąją medicinos pagalbą, susipažįsta su savo krašto istorija, karybos pagrindais – bendrauja, draugauja ir net rengia patriotinių dainų konkursus.
„Tapęs šauliu, supratau, kad nei lietus, nei sniegas netrukdo gerai leisti laiką su bendraminčiais“ – sako Smalininkuose stovyklaujantis jaunasis šaulys Matas.
Kartu su Matu žiemos atostogas šauliškai leidžia dar daugiau nei pusantro šimto bendraamžių. Užsiėmimus, kurie atitinka I ir II jaunųjų šaulių rengimo programą, jiems veda tiek Krašto apsaugos savanorių pajėgų instruktoriai, tiek jaunųjų šaulių būrelių vadovai.
„Jaučiame vaikų poreikį susiburti, bendrauti, tobulėti drauge, – sako stovyklos vadovas. – Gyvename laisvoje nepriklausomoje valstybėje, kuriame savo ir vaikų ateitį. Nors tiek “Laisvę“, tiek “Ateitį“ suprantame šiek tiek skirtingai, betarpiškas bendravimas su vaikais suteikia naujas plotmes vystymuisi.“
Tuo tarpu Ignalinos rajone esančiame Dūkšto miestelyje į stovyklą susirinko daugiau nei pusšimtis jaunųjų šaulių, kurie jau mokosi pagal aukštesnę, II-III pakopos programą.
„Aktyvios ir sukarintos atostogos – tai juk mūsų kasdienybė. Vykome ir į Pabradės poligoną, kuriame tobulinome žinias, susipažinome su karine technika ir karių kasdienybe. Stovyklos dienos kupinos įspūdžių ir naujų žinių“, – dalinasi Anykščių Dariaus ir Girėno 901-os šaulių kuopos jaunoji šaulė Gabrielė.
Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių (Alytaus apskr.) 1-oji rinktinė šiais metais organizuoja dvi, Lyderystės ir Pirmos medicinos pagalbos, stovyklas Nemunaičio miestelyje. Pirmoji skirta jauniesiems šauliams nuo 15 m., kurie jau praėję III ir IV rengimo pakopas bei siekia daugiau žinių. Antroji – vaikams nuo 14 m., kur tiek teoriškai susipažįstama, tiek praktiškai išmokstama suteikti pirmą pagalbą, o tai gali praversti bet kurioje gyvenimiškoje situacijoje.
„Deja, galime priimti tik 50 jaunuolių – tiesiog daugiau neturime galimybių apgyvendinti, nors norinčių tikrai yra daug“, – sako rinktinės Neformalaus švietimo mokytojas Donatas Vaisvalavičius.
Dar bene šimtas jaunųjų šaulių susirinko į stovyklą Marijampolėje. Ir daugiau bene pusantro šimto Pandėlio miestelyje, Rokiškio rajone, kur vyksta ne tik pakopinė, bet ir edukacinė kultūrinė „Pažink savo kraštą“ bei išgyvenimo stovyklos.
Kaip sako jaunoji šaulė Aurelija iš Tauragės, „smagiausia stovykloje pabandyti praktiškai viską, ką išmokome būreliuose.“